1. ročník PODZIMNÍHO POCHODU TENTOKRÁT "KROUNKA"

  V sobotu dne 21.9.2002 se uskutečnil 1. ročník PODZIMNÍHO POCHODU TENTOKRÁT "KROUNKA".
Sraz účastníků byl na nádraží ve Žďárci u Skutče do 8.15 hod. Na nádraží nám České dráhy připravily zajímavou podívanou. Po tomto vzrušujícím zážitku jsme nastoupili do vláčku a ten nás dovezl na zastávku v Krouně. Dále jsme již všichni pokračovali pěšky. První zastávkou při našem putování byl Otradov, kde jsme nakoupili občerstvení a potom jsme se vydali do lůna drsné přírody. Při našem putování jsme prošli dětským táborem filmových ateliérů Barrandov, dále obcí Kutřín a v dětském táboře pod Kutřínem jsme si opekli buřtíky. Po tomto výborném obědě jsme si dali kafíčko v krásné lesní hospůdce Šilinkův mlýn.
  A potom nás čekala "nejdrsnější" část přírodního parku údolí Krounky, která se nazývá Kablaně. Krounka zde vyhloubila údolíčko v pradávných rulách, které tu a tam vystupují v bizardních útesech se spoustou temných skrýší mezi zřícenými bloky. Podobný, mnohde i "divočejší" ráz má také Šilinkův důl mezi Kutřínem a Předhradím. Zdejší úsek cesty bývá označován též jako "stezka Adolfa Heyduka" na počest rodáka z nedalekého Rychmburka (nyní Předhradí). Básník Adolf Heyduk prý Šilinkův důl často rád navštěvoval, obdivoval jeho romantická zákoutí a zřejmě zde i nacházel inspiraci. Skalní srázy a strmé útesy provázejí břehy Krounky v Šilinkově dolu až do blízkosti Předhradí. Tady už každého jistě zaujme pohled na hrad Rychmburk na skalním ostrohu. Jako jeden z mála hradů u nás je trvale obydlen. Je domovem důchodců chrudimského okresu. V západním koutě nádvoří ční mohutná, starobylá hláska, zbudovaná ve XIV. století. V hradní kapli je uložena kost, jež dle pověsti je pozůstatkem zazděné slečny Berkovny.
  Důležité pro nás bylo, že na nádvoří hradu je restaurace "Klub" s příjemným posezením a my jsme si mohli odpočinout před záverečnou částí pochodu. Z hradu Rychmburk jsme se přes obec Předhradí a osadu Dolívku vydali pěšky do Žďárce u Skutče, kde byl cíl pochodu Krounka 2002.

Obrázky:

Nejmenší účastník pochodu - Sam Neposeda Sam Opékání buřtíků pod Kutřínem

Nejmenší účastník pochodu - Sam

Neposeda Sam

Opékání buřtíků pod Kutřínem


Organizační výbor Pivínko, kafíčko, bábovka ... prostě pohodička

Organizační výbor

Pivínko, kafíčko, bábovka ... prostě pohodička


Mapka:


Jakékoliv rady, připomínky či návrhy na spolupráci posílejte na adresu organizacni.vybor@seznam.cz
© Organizační výbor